وقتي در مورد خنديدن و شاد بودن صحبت مي‌کنيم، عده‌اي به بهانه اينکه در اين روزگار سخت ديگر کسي خنده به لب‌هايش نمي‌آيد، شاد نبودن خود را توجيه مي‌کنند، اما اين نکته را از خاطر نبريد که هرچقدر شما تمايل به نشاط داشته باشيد به همان اندازه انرژي‌هاي بهتري را جذب مي‌کنيد.

زندگی مثبت: تصميم بگيريد با بهانه‌هايي هرچقدر کوچک بخنديد و اين کار را جزو عادات خود قرار دهيد. خنديدن باعث افزايش ضربان قلب و تنفس مي‌شود، دماي بدن را افزايش مي‌دهد و باعث افزايش سوخت كالري مي‌شود. جدا از تاثيرات نشاط‌بخشي، مي‌توانيد به اطرافيانتان که دچار اضافه وزن هستند نيم ساعت خنديدن را تجويز کنيد و در جمع دوستانه‌تان نقش پزشک را هم بازي کنيد! ما چند بازي و فعاليت را برايتان انتخاب کرده‌ايم که به شما قول مي‌دهيم انجام اين بازي‌ها خنده را به لب‌هايتان خواهد نشاند.

بازي‌هاي ساده، خنده‌هاي بزرگ

عکس‌هاي پرشي


به شما توصيه مي‌کنيم اين کار را در آپارتمان انجام ندهيد چون حرکات موجود در اين نوع بازي، صداي همسايه‌هايتان را درخواهد آورد. اگر در يک پيک‌نيک دسته‌جمعي به کوه يا پارکي رفتيد اين بار در نحوه عکس گرفتنتان تغييري ايجاد کنيد. از همه بخواهيد هنگام عکس گرفتن به بالا بپرند و کسي که عکس مي‌گيرد پشت‌سر هم از حالات پرش افراد عکسبرداري کند. اين بازي از 2 جهت باعث شادي شما مي‌شود؛ پريدن به خودي‌خود باعث هيجان و خنده افراد مي‌شود چون هرکس دلش مي‌خواهد در عکس نسبت به بقيه بالاتر باشد و به‌اصطلاح روي هوا قرار بگيرد و بعد از گرفتن عکس با نگاه کردن به عکس‌ها و ديدن حالاتي که براي پرش انتخاب کرده‌ايد، شما را بسيار مي‌خنداند و به شما قول مي‌دهيم تا يك هفته سوژه صحبتتان باشد.

دَبرِنا


دَبرِنا يا دَبِلنا يکي از بازي‌هايي است که به صورت دسته‌جمعي انجام مي‌شود و اين بازي نيز اگر همراه با پاداش باشد خيلي لذت‌بخش است. مي‌توانيد بدون جايزه اين بازي را انجام دهيد. اين بازي متشکل از تعدادي کارت است که روي آنها از 1 تا 90 شماره‌گذاري شده است. داخل يک کيسه که قابل‌ديدن نباشد مهره‌هاي اين بازي را که اعداد روي آنها نوشته شده قرار مي‌دهيد و يک نفر مسئول خواندن آنها مي‌شود. کسي که زودتر از بقيه توانست خانه‌هاي کارت‌هاي خود را با اعداد خوانده‌شده پر کند، او کلمه دَبِرنا را به زبان مي‌آورد. البته در قانون اين بازي اختلاف نظر بسياري بين اساتيد وجود دارد و هرکس قانوني جديد به آن اضافه مي‌کند. اين بازي بسيار مهيج است و چون دسته‌جمعي انجام مي‌شود شور و نشاط حاضر در جمع کسالت را از شما دور خواهد کرد.

لطيفه‌خواني


خوشبختانه امروزه اکثر گوشي‌هاي همراه، خدمات اينترنت را با خود دارد و دسترسي به بعضي سايت‌هاي لطيفه در اوقاتي که در يک جمع ديگر حرفي براي گفتن نداريد، مي‌تواند اوقات خوبي را برايتان همراه داشته باشد. خواندن اين لطيفه‌ها شادي بسياري را در شما ايجاد مي‌کند و گاهي حتي نحوه خنديدن بعضي از اطرافيانتان بيشتر از خواندنِ خود لطيفه موجبات خنده شما را فراهم مي‌کند و گاهي متوجه مي‌شويد نيم ساعتي است که در حال خنديدن هستيد.

نگاه کن و نخند

اين تنها بازي است که با شرطِ نخنديدن، مي‌توانيد بخنديد و باعث خنده ديگران شويد. به صورت يکديگر نگاه کنيد و سعي کنيد تا 10 دقيقه يا کمتر هيچ عکس‌العملي از خود نشان ندهيد. البته عده‌اي در 10 ثانيه اول هم خيلي نمي‌توانند طاقت بياورند و با خنده‌هايي بلند از بازي انصراف مي‌دهند. ديدن چهره طرف مقابلتان که با جديت قصد نخنديدن دارد، به‌تنهايي کافي است که شما را بخنداند. اين بازي هم مي‌تواند اوقات خوشي را برايتان به وجود بياورد و ساعاتي را با خوشي در کنار دوستان و خانواده‌تان بگذرانيد.

حدس بزن


يکي از بازي‌هايي که علاوه بر مهيج بودنش مي‌تواند شما را به خنده وادار کند، پانتوميم است. در اين نوع بازي شما يک کلمه خاص انتخاب مي‌کنيد. اين کلمه مي‌تواند از يک چهره آشنا در بين دوستان و آَشنايان شما باشد تا اصطلاحات بسيار سخت که براي نمايش آن بايد خلاقيت زيادي به کار ببريد. خواه ناخواه در بين پانتوميم و بازي با دست‌ها و صورتتان، خنده به لب‌هايتان مي‌آيد و گاهي اوقات حالات بامزه‌اي که به چهره‌تان مي‌گيريد يا حدس اشتباه کساني که در اين بازي با شما شرکت مي‌کنند، باعث ايجاد خنده زيادي خواهد شد. اين بازي حتي براي کساني که شخصيت‌هاي جدي دارند و خيلي دير با جمع ارتباط برقرار مي‌کنند شروع بسيار خوبي براي ارتباط گرفتن است. انجام اين بازي را حتما جزو اولويت‌هاي خود قرار دهيد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه