حتما هشدار رسانه‌ها درباره کم‌شدن زمان با هم بودن در خانواده‌ها به گوش شما هم رسیده است.

همشهری آنلاین: حتما هشدار رسانه‌ها درباره کم‌شدن زمان با هم بودن در خانواده‌ها به گوش شما هم رسیده است.

ما می‌توانیم به شما یک پیشنهاد جالب بدهیم. با همسر خود حرف بزنید و از او بخواهید با شما در این باره همکاری کند. فرزندان خود را در جریان این تصمیم‌گیری قرار بدهید و از آنها بخواهید که یک روز تعطیل را با هم بگذرانید. شاید پیشنهاد ما در نگاه اول غیـرممکن و نشدنی باشد. در هر حال تصمیم با شماست اما اگر امتحان کنید چیزی را از دست نمی‌دهید.

روز بدون موبایل

حتما زنده می‌مانید!

واضح است برای آدم‌هایی مثل ما که به تلفن‌های همراه وابسته‌ایم و با آنها زندگی می‌کنیم، روز بدون موبایل غیرقابل تصور باشد اما نترسید. چند دقیقه فکر کنید و ببینید موبایل شما چه جایگاهی در برنامه روزمره شما دارد؟ خیلی وقت‌ها استفاده ما از موبایل محدود می‌شود به دیدن ساعت و بازی کردن. به این فکر کنید که در زمان‌های نه چندان دور خود ما هیچ کدام از این وسایل ارتباطی را نداشتیم و زنده ماندیم. خوب است بدانید در بیشتر موارد ترس جدا شدن از چیزی که شما به آن وابسته‌اید، روی تصمیم‌گیری شما اثر می‌گذارد.

هیچ‌کس از دوری شما نمی‌میرد!


اگر فعالیت‌های کاری و درسی شما به‌گونه‌ای‌ است که عدم‌مراجعه به موبایل حتی برای یک ساعت ممکن است اختلالی در کارتان ایجاد کند از قبل فعالیت‌های مورد نظر را انجام داده و به دوستانی که از این طریق با شما مرتبط هستند اطلاع دهید که در آن روز در دسترس نیستید. پدر و مادر خود را از تصمیم‌تان باخبر کنید تا موجب نگرانی آنها نشوید. هماهنگ کردن از قبل می‌تواند شرایط را برای شما و خانواده‌تان راحت‌تر و دلچسب‌تر کند. ضمن اینکه این هماهنگی می‌تواند میزان استرس شما را برای خاموش کردن تلفن همراه‌تان پایین بیاورد. اگر هم از آن دسته‌ای هستید که همه امور اینترنتی خود را با موبایل انجام می‌دهند، خوب است در برنامه خود یک ساعت را برای انجام امور اینترنتی قرار دهید و با کامپیوتر خود کارهای ضروری آن روز را انجام بدهید و ببینید که چه زمان کوتاه‌تری را صرف کارهای خود کرده‌اید. البته این امر معطوف به انجام کارهای اینترنتی ضروری می‌شود. لازم نیست به همه شبکه‌های اجتماعی هم سرک بکشید.

کار نشد ندارد!


شاید شما امکان اجرای برنامه تفریحی و گردشی بیرون از خانه را نداشته باشید، در این صورت زود به افعال «نمی‌شود» و «نشد»، پناه نبرید. کمی فکر کنید حتما راه‌های خوبی به ذهن‌تان می‌رسد. می‌توانید به فعالیت‌های گروهی خانوادگی فکر کنید، مثلا آشپزی گروهی را تجربه کنید،یا اینکه دستور پخت یک غذای جدید و هیجان‌انگیز را پیشنهاد بدهید و با کمک همه اعضای خانواده غذا بپزید.دور هم بنشینید و هرکدام از اعضای خانواده کتاب‌های خودش را بیاورد و درباره آن کتاب به بقیه توضیح بدهد. می‌توانید همه دور هم جمع شوید و از کودک خود بخواهید درباره هفته‌ای که گذشت برای شما حرف بزند. به شما قول می‌دهیم با استقبال و شادی او مواجه می‌شوید و خواهید دید که چقدر حرف نگفته دارد.

سرموبایل‌تان چه بلایی بیاورید!


برای اینکه بدانید در این شرایط با دستگاه‌های تلفن همراه‌تان چه کنید بهتر است در جمع خانواده درباره‌اش تصمیم‌گیری کنید. می‌توانید با هم به توافق برسید که دستگاه‌های تلفن همراه را در کمدهای‌تان بگذارید و در آن را قفل کنید. می‌توانید آنها را خاموش کنید. می‌شود آنها را بدون اینکه خاموش کرد در جای مشخصی گذاشت که همه از آن باخبر هستند. اگر تصمیم گرفتید که همه با هم از خانه بیرون بروید توجه داشته باشید که یکی از اعضای خانواده تلفن همراهش را با خودش داشته باشد چون امکان دارد در موقعیتی قرار بگیرید که به تلفن همراه نیاز پیدا کنید.

برنامه‌ریزی یادتان نرود


با هماهنگی اعضای خانواده برای این روز یک برنامه تفریحی درنظر بگیرید. حتما در شهر شما اماکن تفریحی، پارک و گردشگاه‌هایی وجود دارد که هنوز به آنجا نرفته‌اید و آنها را ندیده‌اید. می‌توانید با هم به سینما بروید و یک فیلم خانوادگی خوب ببینید. از فرزندان خود بخواهید به شما پیشنهاد بدهند چه فیلمی ببینید. می‌توانید آنها را ترغیب کنید که برنامه‌ریزی تفریحی آن روز خانواده را خودشان اجرا کنند. اگر برنامه‌ای درنظر نگیرید احتمال موفقیت شما و خانواده‌تان کم می‌شود. البته لازم نیست برنامه مورد نظر، هزینه زیادی را به خانواده تحمیل کند، همین که بدانید قرار است بدون موبایل چه کار کنید می‌تواند در مرحله اول رضایت بخش باشد.

دل دیگران را بسوزانید!


از تجربه خودتان برای فامیل و دوستان حرف بزنید. برای آنها بگویید که چرا این تصمیم را گرفتید و آن روز خود را چگونه گذراندید. به آنها پیشنهاد بدهید که این روز را به همراه خانواده خود تجربه کنند. برای آنها بگویید که نگران نباشند، اگر شما زنده ماندید حتما آنها هم زنده می‌مانند!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه