تماشاي بيش از حد تلويزيون در هر سني که باشد مناسب نيست. علاوه بر از دست دادن وقت، عمر نيز کوتاه تر مي شود. در ادامه به عواملی که باعث پیری زودهنگام میشوند میپردازیم.

در اين مطلب به مواردي اشاره شده است که افراد براي سپري کردن روند طبيعي پيري به و يژه چين وچروک پوست بايد از آن بپرهيزند.

افراط در مصرف نمک:
فشارخون مانند بسياري از بيماري ها، با بالارفتن سن افزايش پيدا مي کند. در واقع روند طبيعي پيري علاوه بر ظاهر، اعضاي داخلي بدن را نيز تحت تاثير قرار مي دهد. فشارخون بالا به بروز مشکلات جدي مانند حمله قلبي، سکته وکاهش عملکرد شناختي فرد منجر مي شود پس مصرف نمک را محدود کنيد.

 

نمک تماشاي بيش از حد برنامه تلويزيوني:
تماشاي بيش از حد تلويزيون در هر سني که باشد مناسب نيست. علاوه بر از دست دادن وقت، عمر نيز کوتاه تر مي شود. نتيجه يک بررسي نشان مي دهد هريک ساعت تماشاي برنامه تلويزيوني پس از ۲۵سالگي يعني کوتاه شدن عمر به ميزان حدود ۲۲دقيقه، علاوه بر آن تماشاي بيش از حد تلويزيون باعث بي تحرکي و انزواي اجتماعي فرد مي شود.

 

تلویزیون


منفي گرايي:
سعي کنيد از افراد منفي گرا فاصله بگيريد، نتايج بررسي هاي متعدد نشان مي دهد، افراد مثبت انديش کمتر دچار افت ذهني مي شوند. نتايج بررسي ديگري نيز نشان مي دهد، افراد مسن که شاداب ترند، نسبت به همسالان خود ۳۵درصد کمتر در معرض خطر مرگ زودرس قرار مي گيرند. اين افراد کمتر دچار بيماري قلبي عروقي مي شوند.

استرس:
اداره امور منزل، محيط کار و مشکلات مالي همه استرس زاست. استرس امري اجتناب ناپذير است و مشکلاتي مانند بي خوابي، افسردگي و بيماري قلبي به وجود مي آورد. نتايج برخي تحقيقات حاکي از آن است که استرس مي تواند فرد را ۱۰سال پيرتر نشان دهد. افرادي که به طور طبيعي پير مي شوند، ياد گرفته اند که استرس خود را کنترل کنند.

 

استرس

 


قرار گرفتن بيش از حد در معرض نور خورشيد:
هرچند نمي توان از بروز چين و چروک هاي مربوط به افزايش سن به طور کامل پيشگيري کرد اما برخي عوامل که سبب تسريع اين روند مي شود، قابل پيشگيري است. به عنوان مثال قرار گرفتن بيش از حد در معرض نور خورشيد، باعث آسيب ديدگي شديد پوست مي شود. مصرف کرم ضد آفتاب، از پوست در برابر چين و چروک، لکه هاي قهوه اي و از دست دادن انعطاف پذيري محافظت مي کند. همان گونه که مي دانيم هيچ درماني به اندازه پيش گيري اهميت ندارد. پس با استفاده از کرم ضدآفتاب از پيري زودرس پوست خود جلوگيري کنيد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه