به‌طور عمومی، مروارید در ست جواهرات رسمی و سنگین استفاده می‌شود اما زیبایی این جواهر بیش از اینهاست و می‌توان در ست‌های نیمه‌رسمی و اسپرت هم از آن بهره برد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: به‌طور عمومی، مروارید در ست جواهرات رسمی و سنگین استفاده می‌شود اما زیبایی این جواهر بیش از اینهاست و می‌توان در ست‌های نیمه‌رسمی و اسپرت هم از آن بهره برد؛ به شرط اینكه خودتان دست به كار شوید و یك گردنبند و انگشتر مروارید دست‌ساز را در خانه تدارك ببینید. برای خرید مواد مورد نیاز خود باید سری به فروشگاه‌هایی بزنید كه خرده‌ریزهای ساخت زیورآلات را در اختیار شما قرار می‌دهند.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

موادلازم:  

  •   سیم مفتول
  •   مروارید در سه اندازه بزرگ، متوسط و كوچك
  •   میخ مفتولی
  •   گل ریز
  •   چسب یك دو سه

روش ساخت:

1- سیم مفتولی را به شكل یك طوق و به اندازه دور گردن خود درست كنید؛ به صورتی كه دو طرف طوق باز باشد.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

2- دو عدد مروارید درشت را انتخاب و سوراخ داخل مروارید را با چسب پر كنید. برای این كار از خلال دندان كمك بگیرید. مرواریدها را در داخل مفتول فرو ببرید به گونه‌ای که حدود دو یا سه میلی‌متر از سر مفتول بیرون باشد.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

3- میخ مفتولی را‌ بردارید، گل را در انتهای آن قرار دهید و اگر بلند است، كوتاه كنید تا وقتی كه در سوراخ مروارید فرو می‌برید، از طرف دیگر خارج نشود.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

4- برای درست كردن انگشتر مروارید احتیاج به یك حلقه مفتولی به اندازه انگشت مورد نظرتان دارید كه باید آن را از وسط ببرید.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

5- دو مروارید با دو اندازه متوسط و كوچك انتخاب كنید. فضای داخل و اطراف سوراخ مروارید را با چسب پر كنید و قبل از اینكه خشك شود، در داخل مفتول فرو ببرید.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید

6- این نیم ست را می‌توانید در صورت دلخواه با دوانگشتر استفاده كنید چون در كل، اسپرت است و با ست‌های نیمه اسپرت هماهنگی بیشتری دارد.

خودتان گردنبند مرواریدی بسازید
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه