درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

اکثر مردم روزانه بین 70 تا 150 تار موی سرشان را از دست می دهند، که عمدتا‎‏ً در حین شستشو، شانه زدن و یا بستن موی سر است.

 

معمولاً کم شدن موی سر هنگامی است که ریزش مو بیشتر از رویش مو باشد. کم مو شدن وقتی قابل توجه است که حدود 40% از چگالی موی سر از دست رود.

 

آب پیاز یکی از بهترین داروهای خانگی برای ریزش مو است. گوگرد موجود در آن  باعث گردش  بهتر خون شده، باعث تحریک فولیکول های مو و رشد مجدد مو می شود.

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

 

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

 

گوگرد یکی از عناصر اصلی مو است مطالعات نشان داده است که پیاز   برای درمان ریزش مو مفید می باشد. به علاوه، پیاز می تواند مسائلی مانند شوره سر و عفونتهای پوست سر کمک کند و همچنین از سفید شدن زودرس هم پیشگیری میکند.

 

یک تحقیق کوچک در مجله پوست در سال 2002 منتشر شد که شرکت کنندگان مبتلا به آلوپسی آره آتا که آب پیاز به پوست سر خود دو بار در روز به مدت 2 ماه می زدند به میزان قابل توجهی رشد مجدد مو داشتند.

 

نتایج در میان مردان از زنان بهتر بود. به علاوه عسل برای  صاف  شدن و براق  شدن مو است. عسل با آنتی اکسیدان ها رطوبت را جذب میکند

 

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

 


چگونه با آب پیاز و عسل  ریزش مو را درمان کنیم:

 

مواد لازم:

1 پیاز
عسل
چاقو
مخلوط کن
یک صافی
کاسه
یک قاشق مخلوط کردن
قاشق های اندازه گیری
اسانس  (اختیاری)

 

 

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

 

طرز تهیه:


1.پیاز را  پوست کنده ، ریز ریز خرد میکنیم.

2.   مخلوط را در صافی ریخته. با استفاده از یک قاشق، آب آن را از تفاله جدا کرده

1.3 تا 2 قاشق چای خوری عسل را به آب پیاز اضافه کنید.

4. به صورت اختیاری، چند قطره از اسانس، مانند روغن اسطوخودوس بریزید.اکنون آماده است.

 

 

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل

 


چگونه  استفاده کنیم:

از مخلوط به قسمتهای طاس بمالید.با یک کلاه یک شب، و یا حداقل به مدت 30 دقیقه پوشش دهید. صبح روز بعد موهای خود را بشویید. این درمان روزانه به مدت چند ماه و یا تا زمانی که نتایج آن را ببینید استفاده کنید

 

 

درمان طبیعی ریزش مو با آب پیاز و عسل


راهنمایی

به جای خرد کردن پیاز،  می توانید آن را رنده و سپس  آب آن را استخراج کنید. برای فشردن، شما می توانید به جای تور از یک صافی استفاده کنید. شما همچنین می توانید از یک آبمیوه گیری استفاده کنید.

 

اگر می خواهید  یک اسانس معطر استفاده کنید، از رزماری، اسطوخودوس، نعناع یا سایر روغن های مشابه  استفاده کنید.همچنین می توانید  بخاطر  بوی پیاز آب لیمو  و یا گلاب  اضافه کنید.

 

 

دکتر سلام

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه