«شکار هیولا»، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین

فروش میلیاردی فیلم فانتزی «شکار هیالو» در چین

«شکار هیولا» فیلم فانتزی چینی با عبور از فروش «خشمگین ۷» عنوان پرفروش‌ترین فیلم همه دوران چین در باکس آفیس را به خودش اختصاص داد.

«شکار هیولا»، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین

«شکار هیولا»، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین

این فیلم با فروش بیش از ۲ میلیارد و ۴۲۶ هزار یوان چین توانست از فیلم «خشمگین ۷» هفتمین فیلم از مجموعه آمریکایی «سریع و خشمگین» با فروش ۲ میلیارد و ۴۲۶ میلیون یوان عبور کند.

با تبدیل این رقم به دلار آمریکا مبلغ فروش این فیلم برابر با ۳۸۱ میلیون دلار آمریکا می‌شود، در حالی که «خشمگین ۷» به رقم ۳۹۰ میلیون دلار رسیده بود اما نکته قابل توجه تفاوت برابری نرخ یوان با دلار آمریکاست که به دلیل کاهش ارزش یوان چین در برابر دلار صورت گرفته است.

در واقع فیلم «شکار هیولا» موجب شد تا این تابستان، بازار سینمای چین تنها در اختیار استودیوهای اصلی هالیوودی قرار نگیرد. در حالی که تا ماه ژوئن هالیوودی‌ها یک سال فوق العاده را در سرزمین اصلی چین تجربه کردند و با فیلم‌هایی مثل «سن آندریاس»، «دنیای ژوراسیک» و به ویژه «سریع و خشمگین ۷» چنان چینی‌ها را به سینماها کشاندند که پیش از آن سابقه نداشت، اما اکران این فیلم معادلات را تغییر داد.

«شکار هیولا» ساخته رامان هویی یکی از کارگردان‌هایی است که در ساخت «شرک» انیمیشن محبوب دریم وورکز هم نقش داشت. داستان این فیلم بر این تمرکز دارد که هیولاها هم مهربان هستند و جنبه‌ای انسانی دارند.

این فیلم از ماه ژوئن اکران و بلافاصله با اقبال چینی‌ها روبه‌رو شد و در دو ماه به این جایگاه رسید.

وزارت چاپ، نشر، رادیو، فیلم و تلویزیون چین، در فصل تابستان برای حمایت از سینمای داخلی سهمیه ۵۰ درصدی را برای سینمای خارجی در نظر می‌گیرد. در حالی که در سال‌های پیش این سیاست موجب کاهش فروش سینماها در این فصل می‌شد، اما امسال با اکران این فیلم، نه تنها حمایت از سهم ۵۰ درصدی داخلی جواب داد، بلکه از فروش سینمای خارجی هم فزونی گرفت. / خبرگزاری مهر

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه