طریقه صحیح ایستادن و فواید آن برای آقایان

مد و زیبایی همراه با اعتماد به نفس ناشی از درست ایستادن
اینجا و در این مقاله، (و تقریبا هرجای دیگری که این موضوع اهمیت دارد) بارها و بارها و باعلاقه‌ی بسیار درباره‌ی اعتماد بنفس و راه‌های داشتن آن، و یا آرام و خونسرد بودن و راه‌های رسیدن به آن صحبت کردیم. در نهایت، این دو عامل، تاثیر زیادی در روش لباس پوشیدن و تاثیرگذاری آنها دارند. اما تا به حال چند نفر از ما لحظه‌ای مکث کرده و بطور جدی فکر کرده‌ایم که چگونه می‌ایستیم؟ و اینکه ایستادن باید چگونه باشد تا روی ظاهرتان تاثیر بگذارد؟

طریقه صحیح ایستادن و فواید آن برای آقایان

طریقه صحیح ایستادن و فواید آن برای آقایان

ما شاهد این هستیم که بسیاری از آقایان صحیح ایستادن را رعایت نمی‌کنند، این در حالیست که من مطمئنم اکثر ما این نکته را از پدر یا مادرمان یا یک فرد مقتدر دیگر به یاد داریم که «صاف بایست، شانه‌ها عقب». به همان اندازه هم مطمئنم که همه‌ی ما بعد از انجام این دستور، سریعا و یا حداقل پس از مدتی، به همان حالت قوز کرده‌ی قبلمان بر می‌گشتیم.

خیلی آسان است که اهمیت خوب ایستادن را دست کم بگیریم، ولی برای کسانی که علاقه‌ی زیادی به مد و لباس دارند، این موضوع اهمیت زیادی دارد. تعداد زیادی از عواملی که در صنعت مد و لباس جای ندارند، تاثیر زیادی بر اینکه ما چگونه بنظر می‌رسیم می‌گذارند. طرز ایستادن، تنها یکی از این عوامل است، که باید به آن توجه کنیم. در واقع، حتی من نیز در حین نوشتن این مقاله، با پشتی خمیده و سری رو به جلو، بشدت در صندلیم قوز کرده بودم، حالتی که قطعا توسط یک مرد با شخصیت و جنتلمن مورد تایید نیست.

تعدادی عکس از پوسچر‌های مناسب

طریقه صحیح ایستادن و فواید آن برای آقایان

طریقه صحیح ایستادن و فواید آن برای آقایان

صرف نظر از اینکه دیوید گاندی و داگلاس هر دو مدل هستند و اینکه دیوید ویلیامز تقریبا همیشه با کت و شلوار فوق‌العاده بنظر می‌رسد، نکته‌ی کلیدی تمام این عکس‌ها، طرز ایستادن این آقایان است. این حرف به آن معنا نیست که اگر این آقایان قوز کرده بودند، لباس‌ها دیگر تاثیرگذار نبودند. این لباس‌ها وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، همچنان تاثیر گذارند، اما طرز ایستادن صحیح و مناسب، تاثیر یک لباس خوب را بیشتر کرده و نشان می‌دهد چقدر از لباسی که پوشیده‌اید راضی هستید. شاید هم مهم‌تر، بطور زیرکانه‌ای نشان می‌دهد چقدر از وجود خودتان خوشحال هستید و چه مقدار با خودتان راحتید!

نکته چیست؟

من نمی‌خواهم نوشته‌ام را تبدیل به یک مقاله‌ی علمی کنم، بنابراین، کوتاه و مختصر نگهش می‌دارم. پوسچر صحیح نه تنها باعث می‌شود ظاهر بهتری داشته باشید، بلکه با احترام به هر دو مورد سلامت و ظاهر، احساس بهتری نیز به شما خواهد داد.

اولین و مهمترین مزیت، این است که شما با درست ایستادن، خطر ابتلا به مشکلات گردن و کمر را به حداقل می‌رسانید، و دیگر اینکه استخوان‌ها و اعضای داخلی بدنتان را در خطی صاف و درست قرار می‌دهید. و این بدین معناست که فشار وارده بر مفاصل و کل بدنتان کمتر می‌شود. به علاوه اینکه، درست ایستادن، احتمال ابتلا به مشکلات جدی سلامتی را کاهش میدهد. بنابراین شاید دلیلی داشت که مادرتان همیشه اصرار می‌کرد صاف بایستید. کمی درباره‌اش فکر کنید.

جدای از این، فواید صحیح ایستادن این است که شما بلافاصله با اعتماد بنفس بیشتری بنظر می رسید (حتی اگر اعتماد بنفس نداشته باشید!)، راحت تر بنظر رسیده، و کمتر در قالب محافظتی و گارد گرفته بنظر می‌آیید، که برای موقعیت‌های اجتماعی‌تان بسیار مفید است.

همچنین بلندتر و باریک‌تر بنظر خواهید آمد. دفعه‌ی بعد که با قامت استوار بیرون رفتید، نگاهی به اطرافیانتان بیاندازید و تعداد کسانی را که از شما بلندترند بشمارید!

برای مردهایی که از بدنی استوار و بی نقص مثل مجسمه‌ی آدونیس بهره‌مند نیستند، عقب دادن شانه‌ها و صاف نگه داشتن کمر می‌تواند مقدار زیادی از اضافه وزنمان را پنهان کند. من همیشه می‌دانستم که نمی‌توانم با باشگاه دوست خوبی باشم. این مهم است که به یاد داشته باشید هرچند این کار آخرین روش است، اما به مسئله‌ی اعتماد بنفس بسیار نزدیک و مرتبط است.

برای ما، مهمتر از همه این است که صحیح ایستادن باعث می‌شود لباس‌هایتان بهتر روی بدنتان قرار گیرد، مشخصا بدن شما دارای سایز و اندازه‌ی مشخصی است که تا حد زیادی سایز لباسی را که می‌پوشید تعیین میکند، اما با صاف ایستادن ممکن است دریابید که می‌توانید آن تیشرت تنگی که هوس کرده اید، بپوشید. زیرا شکمتان دیگر مثل قبل باعث چین خوردن و یا ناصاف شدن لباس نمی‌شود.

ازدیاد تعداد افرادی که لباس‌هایی با سایز اشتباه می‌پوشند بسیار ناراحت کننده است، اما به سادگی و با بهبود طرز ایستادنتان می‌تواند بدن خود را به بهترین شکل نشان دهید. این نتایج به مقدار کمتر برای تیشرت و پیراهن نیز جواب می‌دهد.

در نهایت و پس از برخی تحقیقات، من به این نتیجه رسیدم که مردم به نوع ایستادن شما توجه می‌کنند. به همان اندازه‌ای که اول به کفش‌های شما توجه می‌کنند، آنها نکات خاصی را از افرادی که به نظر با اعتماد بنفس می‌رسند و سرشان را با افتخار بالا می‌گیرند بدست می‌آورند. این نشان می‌دهد که آنها در حالتی که هستند احساس آرامش دارند، و در پایان این باعث تفاوت بزرگی می‌شود. بر روی طرز ایستادنتان کار کنید؛ ارزشش را دارد.

نکاتی برای صحیح ایستادن

وزنتان را روی پنجه پایتان بیاندازید، نه پاشنه‌ی پاها.
اجازه دهید بازوهایتان بصورت طبیعی کنار بدنتان قرار گیرند. خم کردن دست‌ها برای نشان دادن بازوهای عضلانی‌تان، پس از مدتی خسته کننده خواهد شد.
پاهایتان را به اندازه عرض شانه‌هایتان باز کنید. (این هم یک دلیل خوب برای اینکه شلوار‌ها و جین‌هایتان را در اندازه‌ی مناسب بپوشید، نه بسیار گشاد!)
سطح سرتان را با گردن و ستون فقراتتان در حالت تعادل نگه دارید. نه سر را به عقب داده و نه آنرا پایین بگیرید.
شانه‌هایتان را راست نگه داشته و عقب بدهید و صاف و مستقیم بایستید.

تاکید بر طرز صحیح ایستادن

همانطور که در تصاویر بالا هم دیده می‌شود، برای نشان دادن ظاهرتان، برخی موارد خوب و برخی بد هستند. مواردی که دارای ساختار و مناسب هستند، مثل کت و شلوار‌ها و یا کت‌های چهار دکمه، نیمه‌ی بالایی بدتان و به طور اختصاصی شانه‌هایتان را قاب می‌گیرند.

اگر ایستادنتان مناسب باشد، شانه‌هایتان به طرف عقب کشیده می‌شود و پهن‌تر بنظر رسیده و حالتی مانند یک هرم برعکس و یا V ایجاد می‌کند. حالت بدن اکثر آقایانی برنامه‌های تمرینی عضله سازی انجام می‌دهند، اینگونه است. این حالت، قابی بسیار پهن و قدرتمند برای بدن است. و همچنین از نظر دیگران بسیار مردانه و با اعتماد بنفس است.

به طور مشابه، تی‌شرت‌های یقه دار و تی شرت‌های نظامی، (با اپل و یا طرح‌های روی شانه) نیز با صحیح ایستادن، بهتر بنظر می‌رسند. هردوی این اقلام از دسته لباس‌ها، تاثیری «چهارشانه کننده» بر روی شانه‌ها دارند که باعث می‌شوند از شانه‌هایی پهن‌تر و ظاهری بدون قوز سود ببرید.

همین روند برای کت‌های جیب دار، کاپشن و یا حتی لباس‌های بافتنی، می‌تواند تبدیل به بهترین دوستتان شود. همانطور که در بالا ذکر شد، ایجاد یک بالاتنه‌ی مردانه یکی از قوی‌ترین ابزار‌ها در میان روش‌های داشتن اعتماد بنفس و جذاب بنظر رسیدن از نظر دیگران است.

در کت‌هایی که یکی از یقه‌ها بر روی دیگری قرار می‌گیرد، نسب به بقیه‌ی لباس‌ها، این نوع ایستادن بهترین نتیجه را در بر دارد. این نوع لباس بخاطر نوع بسته شدن دکمه‌هایش، ظاهر چهار شانه‌ای را که ایجاد می‌کند محکم نگه می‌دارد و یکی از برجسته ترین حالت‌های ایستادن صحیح است./ سرخاب سفیداب

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه