فردی كه در بلند‌ترین شب سال به دنیا آمده ویژگی‌هایی دارد كه او را از بقیه متمایز می‌كند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: فردی كه در شب یلدا به دنیا می‌آید ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارد. او نه كاملا شبیه آذرماهی‌هاست و نه ویژگی‌های یك دی‌ماهی تمام‌عیار را از خودش نشان می‌دهد. از این رو وقتی با فردی روبه‌رو می‌شوید كه متولد شب یلداست درباره ویژگی‌های شخصیتی این فرد باید نكاتی را بدانید تا هنگام معاشرت و نشست و برخاست با او دچار مشكل نشوید.

منظم و با اراده

از یك متولد شب یلدا انتظار می‌رود كه منظم و مرتب باشد. شاید این ویژگی را در میان خانم‌هایی كه شب یلدا به دنیا آمده‌اند و اتفاقا اسم‌شان هم یلداست به‌طور محسوس‌تری مشاهده كنید.‌ این افراد با نظم و ترتیب و دقت زیادی كه دارند به‌راحتی می‌توانند در مشاغل مختلف مدیر و مسئول شوند و حتی یك كدبانوی دوست‌داشتنی به نظر بیایند. متولد یلدا می‌تواند در عین حال كه مدیر خوبی است، مطیع و فرمانبردار هم باشد. به هر حال در هر جایگاهی كه قرار گیرد، نسبت به اعمال و رفتار خودش كاملا مسلط است و زود از كوره درنمی‌رود.

با یلدا ازدواج كنم؟

اگر می‌خواهید با یك یلدایی ازدواج كنید بهتر است بدانید هدف نهایی دختری به نام یلدا تامین زندگی، جلب احترام، كسب اقتدار و برخورداری از موقعیت‌های چشمگیر است. فرقی نمی‌كند خواسته‌های او در پشت میز ریاست یك موسسه تجاری برآورده شود یا در شغل آموزگاری به همین دلیل دلش می‌خواهد كه همسرش در هر رشته و كاری كه هست، مقام اول را داشته باشد. حتی خود او هم اگر شاغل باشد دلش می‌خواهد كه در كارش بدرخشد و شاخص باشد. شاید هم از این راه به شهرت برسد. به هر حال قبل از اینكه به خواستگاری یك یلدایی بروید خودتان را از این لحاظ كاملا آماده كنید.

متولد یلدا چه خصوصیاتی دارد؟

 یادتان باشد ستاره بخت و اقبال شما در این است كه در روزها و ماه‌های قبل از ازدواج یلدا را كاملا مطمئن كنید كه بعد از گفتن بله در خانه‌اش از هر لحاظ اختیار تام دارد و شما زمام امور خانه را در اختیارش قرار می‌دهید. چنین فردی بعد از ازدواج دوش به دوش شما برای تهیه مخارج خانه تلاش می‌كند و اگر احساس كند قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی نیستید، حاضر است چرخ زندگی را در كنار شما بچرخاند و همه تلاش خودش را به كار می‌بندد كه زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشد.

در خدمت خانواده

متولد آخرین شب پاییز به خانواده‌اش وفادار است و در هر شرایطی اولویت اول او اعضای خانواده‌اش هستند. اگر احساس كند كه پدر یا مادرش بیمار شده و نیاز به پرستاری دارند بی‌درنگ خودش را به آنها می‌رساند. این فرد بدون اعتراضی بار و مشكلات خانواده‌اش را بر دوش می‌كشد و طاقت دیدن مشكلات آنها را ندارد. شاید این ویژگی از نظر همسر یك یلدایی چندان خوشایند نباشد اما وقتی كه می‌پذیرید با این فرد ازدواج كنید، باید وابستگی‌های او به خانواده‌اش را درك كنید و انتظار نداشته باشید كه هر روز و هر شب وقتش را فقط با شما بگذراند.

در جست‌وجوی زیبایی

چندان عجیب نیست كه متولد شب یلدا را در سالن‌های زیبایی و مراكز مراقبت از پوست و مو ببینید چون این فرد به طرز باورنكردنی به سر و وضع خودش می‌رسد. دلش می‌خواهد چهره‌ای بی‌عیب و نقص داشته باشد و جراحی بینی اولین كاری است كه برای زیبایی بیشتر آن را دنبال می‌كند. ممكن است این فرد وضعیت اقتصادی متوسطی داشته باشد اما آنچنان به خودش می‌رسد كه تصور می‌كنید در یك خانواده ثروتمند متولد شده و از لحاظ مالی هیچ مشكلی ندارد. به قول معروف یك یلدایی صورتش را با سیلی سرخ می‌كند تا همیشه سرخی انار روی گونه‌هایش باشد.

به هر حال این زیبایی‌دوستی یلدایی‌ها گاهی برای‌شان دردسرساز هم می‌شود و شاید جنبه وسواس‌گونه پیدا كند اما اگر یك یلدایی بتواند احساساتش را به خوبی مدیریت كند، در زندگی خانوادگی و اجتماعی موفق می‌شود ظو افراد زیادی را به سمت خودش جذب می‌كند.

خوش‌اشتها

نمی‌توانید از متولد شب یلدا بخواهید كه كم بخورد یا از غذاهای خوشمزه فاصله بگیرد. ذائقه این فرد درست مانند خوراكی‌های مختلف شب یلدا متنوع است؛ به غذاهای خاص و خوب علاقه دارد و حتی وقتی به سفر می‌رود، بهترین رستوران‌ها را انتخاب می‌كند. از این رو ممكن است گاهی اوقات ولخرج به نظر برسد. با این وجود این قابلیت را دارد كه پول‌هایش را مدیریت كند و در عین حال زندگی به ظاهر كاملی داشته باشد.

اجتماعی و آداب‌دان

انزواطلبی در خون متولد یلدا نیست. او را فردی سرزنده و اجتماعی می‌بینید كه دلش می‌خواهد هرازچندگاهی مانند شب یلدا تمام اقوام و فامیل را به خانه‌اش دعوت كند چون از ‌مهمان‌نوازی لذت می‌برد. با چهره‌ای گشاده و لبخندی پررنگ حتی از ‌مهمان ناخوانده هم پذیرایی می‌كند و دلش می‌خواهد رفت و آمدهای زیادی داشته باشد.

سرشار از احساسات

در مواجهه با فرد متولد شب یلدا شاید به این باور برسید كه مانند فصل زمستان سرد و بی‌روح است و احساسات زیادی در او موج نمی‌زند که این طرز فكر اشتباه است. شاید در ظاهر متولد یلدا را ساكت ببینید. اما این فرد در باطن احساساتی است و گاهی اوقات منطق زندگی را در تلاطم احساسات زودگذر به باد فراموشی می‌سپارد. با این وجود گفته می‌شود كه یلدایی‌ها خلق و خوی پایداری ندارند و ممكن است در نشست و برخاست با آنها به این نتیجه برسید كه گاهی اوقات تلخی می‌كنند و بعضی وقت‌ها شاد و خوشحال هستند. به هر حال به خلق و خوی زودگذرشان اعتماد نكنید و برای شناخت آنها بیشتر وقت بگذارید.

بهترین هدیه برای یلدا

بهترین هدیه‌ای كه می‌توانید برای متولد یلدا در نظر بگیرید یك كتاب شعر است. هرقدر این كتاب شاعرانه‌تر باشد بیشتر خوشش می‌آید. با این وجود فكر نكنید یك یلدایی طبعی كاملا شاعرانه دارد. او برخلاف اینكه با خواندن شعرهای عاشقانه به وجد می‌آید، میل و رغبت چندانی برای ابراز احساسات رمانتیك ندارد. پس توقع شنیدن جملات عاشقانه و كلمات زیبا را نداشته باشید. این ویژگی در میان مردان متولد شب یلدا بیشتر دیده می‌شود و این افراد احساسات را در دل‌شان نگه می‌دارند.

زبان تند و تیز

هنگام معاشرت با یك متولد شب یلدا مراقب حرف‌های‌تان باشید و آتش عصبانیت را در وجود او شعله‌ور نكنید چون این فرد در شرایط عصبانیت جملاتی را بر زبان می‌آورد كه شاید مو به اندام شما راست شود. البته منظور واقعی او چیزی نیست كه بر زبان می‌آورد و ممكن است به سرعت مكالمه بین شما و خودش را فراموش كند. اهل انتقام‌جویی نیست و كینه‌توزی در بین ویژگی‌های شخصیتی او جایی ندارد. به هر حال محتاط باشید.

ترس از آینده

باید به او بگویید كه بیشتر در زمان حال زندگی كند چون متولد یلدا بیشتر به آینده چشم دوخته و نگران است كه چه بر سرش می‌آید. این نگرانی‌ها گاهی اوقات برای خودش و اطرافیان آزاردهنده می‌شود. پس او را از ابر خیالات پایین بیاورید و كاری كنید  که واقعیت‌های زمان حال را بپذیرد. شاید هم بهتر باشد توقعاتش را كمتر كند تا دغدغه‌های مهم زندگی‌اش به پرواز درآیند و فراغ بال بیشتری داشته باشد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه