نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

  نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

 

 نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

 

 

منافذ دروازه هایی هستند که از طریق آن سبوم  به سطح خارجی پوست می رسد. در پایین ترین نقطه از منافذ سبوم  تولید می شود که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوست است. گاهی اوقات، عدم تعادل هورمونی می تواند بیش از  حد سبوم تولید کند منجر به چرب  شدن بیش از حد پوست می شود. کسانی که  غدد چربی بیش از حد فعال دارند منافذ بزرگتری  دارند.

 

با این حال، پوست چرب، تنها عاملی است که  منافذ  را گشاد میکند.  بسیاری از علل دیگر  در آسیب منافذ تاثیر دارند که پیری است. در دوره پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کاهش می یابد،. این مسئله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست، در نهایت باعث اتساع منافذ می شود. . اشعه UV خورشید نیز به کلاژن  پوست آسیب رسانده  با پیری  یا قرار گرفتن در معرض آفتاب ، تقریبا   منافذ بزرگ می شوند.

 

 

منافذ تنگ

اگر منافذ پوست تنگ‌تر از حد معمول باشد، نوعی سفتی و سختی در سطح منافذ ایجاد می‌شود. سلول‌ها نزدیک به هم قرار می‌گیرند و به مواد زائد سطح پوست و درون بدن اجازه خروج از بدن نمی‌دهند. در نتیجه فضولات پوستی در یک‌جا تجمع پیدا می‌کند و ناهمواری‌هایی روی پوست تشکیل می‌شود. شاید بشود این ناهمواری‌ها را به حفره‌های روی سطح ماه تشبیه کرد. علاوه بر این تنگی منافذ پوست باعث به وجود آمدن بثورات جلدی هم می‌شود؛ یعنی انواع جوش‌های چرکین و آکنه هم تحت تاثیر تنگی منافذ پوست ممکن است به وجود بیاید.

 

یک ماسک مناسب

دو قاشق غذاخوری‌گل‌ختمی و پنیرک و یک قاشق غذاخوری بابونه را پودر کنید. سپس با یک یا دو لیوان آب بجوشانید. وقتی آب آن کاملا تبخیر شد، بگذارید خمیر قدری خنک شود. بعد به مدت نیم‌ساعت آن را به شکل ماسک روی صورت قرار دهید. تا زمانی که وضعیت منافذ بهبود نسبی پیدا کنند می‌توانید روزی یک‌بار از این ماسک استفاده کنید. اما بعد هفته‌ای دو تا سه بار استفاده از این ماسک کافی است. در صورت تمایل می‌توانید مقدار مواد را به دلخواه خودتان چندبرابر کنید اما یادتان باشد مقدار بابونه باید نصف مقدار ختمی و پنیرک باشد. حتما باید این تناسب بین مواد رعایت شود.

 نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

 

منافذ باز

 بازبودن منافذ پوست هم درست مثل تنگی آن می‌تواند باعث بروز مشکلات پوستی و غیر پوستی شود. اگر منافذ در محل رویش موها باز شوند، قطعا باعث ریزش مو می‌شود. اما در غیر از این نواحی مشکلات دیگری به وجود می‌آورد. از بدن بخاراتی به شکل حرارت متصاعد می‌شود که باید از این منافذ باز عبور کند. اگر اخلاط چسبنده در اطراف پوست وجود داشته باشد، باعث چسبیدن لایه‌لایه مواد در منافذ پوست می‌شود. وقتی این مواد خشک شد، ناراحتی‌های پوستی به شکل دمل و چرک روی پوست ظاهر می‌شود.

 

یک ماسک مناسب

گلنار، تاج‌ریزی و پنیرک را به مقدار مساوی پودر و با هم مخلوط کنید. (مثلا اگر یک قاشق پودر گلنار دارید، حتما مقدار تاج‌ریزی و پنیرک هم باید یک قاشق باشد.) پودر به دست آمده را با یک یا دو لیوان آب بجوشانید. وقتی آب کاملا تبخیر شد، اجازه دهید خمیرتان خنک شود. بعد آن را به شکل ماسک روی پوست قرار دهید. اوایل تا زمان حاصل شدن بهبودی نسبی منافذ، روزی یک‌بار لازم است، ماسک بگذارید ولی بعد از آن استفاده از ماسک دو یا سه بار در هفته کفایت می‌کند.

 

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه