کشف علت علاقه کوالاها به در آغوش گرفتن

کوالاها

کوالاها

کوآلا ها با در آغوش گرفتن درخت های خنک می توانند گرمای طاقت فرسای استرالیا را تحمل کنند.

کوآلاهای استرالیا با استراحت روی تنه‌های درختان خنک با گرمای بی‌نهایت زیاد کنار می‌آیند.

تصویربرداری‌های حرارتی نشان داد این حیوانات طی فصل گرم درختانی را در آغوش می‌گیرند که بیش از پنج درجه سانتی‌گراد خنک‌تر از هوا باشند. محققان رفتار 30 کوآلا را طی هوای داغ در جزیره ویکتوریا بررسی کردند.

اندرو راکنبرگر از دانشگاه جیمز کوک در شمال شرقی استرالیا و یکی از نویسندگان ارشد این مقاله، معتقد است رخدادهای موج گرم می‌توانند به جمعیت‌های کوآلاها ضربه سختی وارد کنند و در سال 2009، یک چهارم کوآلاهای یک کلونی در نیوساوث ولز طی یک موج گرما از بین رفتند.

به گفته دکتر ناتالی بریسکو از دانشگاه ملبورن و رهبر ارشد این مطالعه، دسترسی به درختان خنک می‌تواند نیمی از آب موردنیاز برای یک کوآلا جهت خنک‌ماندن در یک روز داغ را حفظ کند. دسترسی به چنین درخت‌هایی تا حد قابل‌توجهی میزان فشار گرمایی روی کوآلاها را کاهش می‌دهد.

محققان حاضر از یک ایستگاه آب و هواشناسی قابل‌حمل روی یک میله بلند برای اندازه‌گیری تجربه کوآلاها در مکان‌هایی استفاده کردند که آن‌ها در مقایسه با دیگر جاها بیشتر در آنجا سکنی می‌گزینند.

تنه‌های درختان خنک طی آب و هوای داغ به میکروزیستگاهی برای دیگر گونه‌هایی تبدیل می‌شوند که روی درخت زندگی می‌کنند. این گونه‌ها شامل پستانداران، پلنگ‌ها، مهره‌داران و پرندگان هستند./ ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه